Kujtesa e thurjes për prodhuesit e të brendshmeve: kujdes nga "kurthi i çmimeve të ulëta"

2022/08/15

Autori: wzx -wzx

Dy ditë më parë, mora një kërkesë nga një klient nga Hong Kongu i cili kishte nevojë të përpunonte disa të brendshme pa qepje. Po kërkoja një prodhues të brendshmesh. Kam dëgjuar nga një mik në Shangai se prodhimi i të brendshmeve pa qepje është shumë i mirë. Ne na gjetëm dhe thurum përmes internetit. Në fazën e hershme, ishim të kënaqur me klientët tanë të prodhuesve të të brendshmeve. Për shkak të kuotimit të produkteve të të brendshmeve pa qepje, klienti dërgoi vetëm disa foto mostra. Ne gjetëm disa stile të ngjashme të të brendshmeve pa qepje. Unë citova klientin online për referencë, por klienti ishte shumë i befasuar që ajo kishte bërë një stil të ngjashëm në prodhuesin e të brendshmeve Shantou për 10 vjet, dhe ka qenë gjithmonë 3.5 juanë për copë. Kam dëgjuar nga miqtë që prodhuesit e të brendshmeve janë shumë profesionistë në duke përpunuar të brendshme pa probleme, kështu që gjeta tonat….. Gjithashtu me durim i shpjegova klientit se produktet nuk jane te njejta, materialet e perdorura dhe kerkesat cilesore te punimit jane te ndryshme.Cotimi i stileve te ngjashme eshte vetem nje cmim per referencen tuaj. Konkretisht, ju duhet të shihni produktin tuaj, dhe pas korrigjimit, ju mund të raportoni çmimin e saktë tek ju.

Në të njëjtën kohë, ju them gjithashtu se në ditët e sotme njerëzit kanë kërkesa gjithnjë e më të larta për cilësinë e jetës dhe vetëm produktet me performancë të lartë kostoje mund të tregtohen dhe të pëlqehen nga njerëzit. Nëse thjesht e ndiqni çmimin verbërisht, burimi i klientëve mund të jetë vetëm gjithnjë e më i ngushtë dhe prodhuesit e të brendshmeve nuk mund të zhvillohen mirë. Në të vërtetë, me zhvillimin e shpejtë të internetit dhe ngritjen e bizneseve Taobao dhe Wechat, shumë njerëz do të bien në grackën e çmimeve të ulëta.”e mesme.

Shumë prodhues të të brendshmeve janë gjithashtu të angazhuar në tregtinë elektronike të marketingut në internet, dhe disa kanë hapur dyqane Taobao ose dyqane Tmall. Për të rrëmbyer burimet, ata ofrojnë çmime të ulëta në fazën e hershme për të tërhequr klientët. Disa prodhues të të brendshmeve madje prodhojnë disa të brendshme pa qepje inferiore për hedhjen në internet. Disa klientë kanë menduar gjithmonë se nëse gjejnë prodhues të brendshme përmes internetit, çmimi duhet të jetë shumë i ulët, por nuk është ashtu. Ata që kanë qenë në prodhues të veshjeve të brendshme do ta dinë se kostoja e një të brendshmesh pa qepje për gratë përfshin kryesisht pëlhura, veshje, cilësinë e punimit, kohën e thurjes, sasinë dhe lidhjen pasuese të përpunimit.

Përpunimi i të brendshmeve pa probleme të nivelit të lartë, natyrisht zgjidhni edhe pëlhura të mira, punimi është më i detajuar, kostoja është natyrisht më e lartë. Ekziston një arsye tjetër e rëndësishme që nuk mund të injorohet. Ky është ndikimi i mjedisit të jashtëm. Në dy vitet e fundit, të gjithë e kanë quajtur përgjithësisht prodhimin, përpunimin dhe prodhimin e të brendshmeve që nuk është e lehtë për t'u bërë, dhe ka më pak porosi. Disa prodhues të veshjeve të brendshme duhet të ulin kostot dhe të ulin çmimet për njësi për të marrë porosi për të prodhuar, kështu që prodhuesit e të brendshmeve do të marrin një rrezik të madh.

Kur fitimi i prodhuesve të veshjeve të brendshme është më pak se 5%, mund të ketë humbje. Merrni si shembull përpunimin e të brendshmeve pa telashe, ne e dimë se të brendshmet pa qepje janë thurur në një formë fuçi nga fije, dhe më pas kompletohen me ngjyrosje, tkurrje, prerje të mëvonshme, qepje dhe procese të tjera. Pastaj ka shumë procedura në këtë proces që janë të pakontrollueshme dhe kërkojnë eksperimente të shumta.Nëse fitimi nuk kontrollohet mirë, prodhuesi i të brendshmeve do të humbasë para.

Është e vështirë të garantohet cilësia e të brendshmeve pa qepje, sepse kur një prodhues i të brendshmeve nuk ka fitim, qarkullimi i punëtorëve në prodhuesin e të brendshmeve është relativisht i madh dhe cilësia nuk mund të garantohet. Talenti është në fakt një burim kryesor për prodhuesit e të brendshmeve. . Në të njëjtën kohë, për të brendshmet pa qepje me cilësi të lartë, prodhuesit janë gjithashtu mjaft të sofistikuar në përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu shpesh zbulonim se kur thurnim dhe nxirrnim në treg një të brendshme pa qepje që ishte e nxehtë në treg, shumë prodhues të të brendshmeve në të njëjtën industri do të imitonin stilin tonë dhe do të shisnin me çmimin.

Kur krahasuam të brendshmet pa qepje që ata prodhonin, zbuluam se së pari pesha nuk është aq e mirë sa produktet tona, dhe dantella e të ngjashme janë gjithashtu ato që janë relativisht të ulëta në treg. Në përgjithësi, veshja e një ose dy copat janë në thelb të padobishme. . Kur shumë njerëz janë në kërkim të prodhuesve të të brendshmeve, ata do të gjejnë disa të brendshme që duan t'i përpunojnë në Ali ose Taobao për të krahasuar çmimin e të njëjtit stil, dhe më pas kur të gjejnë prodhuesin, ata do të thonë pse kuotimi i fabrikës është shumë më i lartë sesa çmimi që sheh në internet. . Në lidhje me këtë pikë, ne kemi bërë edhe disa kërkime për thurjen, dhe shumë produkte të brendshme pa probleme që shiten në internet janë në fakt produkte të disa prodhuesve të të brendshmeve.

Ne kemi punuar për 17 vjet si prodhues të të brendshmeve pa probleme dhe shpesh marrim thirrje për të mbyllur mallrat. Mallrat e papërfunduara zakonisht janë mbetje ose produkte me defekt nga disa prodhues të veshjeve të brendshme. Ato u shiten këtyre klientëve që kanë përfunduar mallrat. Këta klientë më pas ua shesin disa agjentëve online me çmime të ulëta, kështu që në përgjithësi ju duhet të shesni vetëm disa produkte. Ju mund të shihni se çfarë po ndodh kur e krahasoni atë. Prandaj, kur klientët kërkojnë prodhues të veshjeve të brendshme përmes internetit, ata nuk duhet të kujdesen vetëm për çmimin. Para së gjithash, ata duhet të kuptojnë çmimin tuaj të synuar. Kur negocioni me prodhuesit e të brendshmeve, ata duhet të jenë gjithashtu shumë të qartë për cilësinë, sasinë. materiali, ambalazhimi dhe shpërndarja.Kërkesat për mallra, etj., mund të vërtetohen në fazën e hershme.

Kërkohen shpenzime të nevojshme dhe në të njëjtën kohë mund të shkoni te prodhuesi i të brendshmeve për kontroll dhe bisedë në vend. Në këtë mënyrë ju jeni më të qetë! Një prodhues i specializuar në veshjet e brendshme pa probleme për 17 vjet dhe tani ajo ka lançuar edhe marketingun e rrjetit të tregtisë elektronike. Lërini klientët në nevojë të gjejnë me lehtësi prodhues të brendshme pa probleme. Ne mirëpresim klientët të vijnë në fabrikë për të negociuar! Telefoni: 2):“”——---– .

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Português
bahasa Indonesia
Latin
日本語
العربية
ภาษาไทย
français
한국어
Español
italiano
русский
Deutsch
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
简体中文
繁體中文
Gjuha aktuale:Shqip