Thurja ju tregon se cili është ndryshimi midis të brendshmeve pa qepje dhe të brendshmeve të qepura?

2022/08/11

Autori: WZX -prodhues i veshjeve të formës

Aktualisht, të brendshmet e grave në treg ndahen në të brendshme pa qepje dhe të brendshme me qepje, kështu që cili është ndryshimi midis të brendshmeve pa qepje dhe të brendshmeve të qepura? Pse njerëzit modernë veshin të brendshme pa probleme? 17 vite fokus në sytjena sportive, të brendshme trupore, kamisole të thurura, pantallona 5/7, rroba joga, veshje sportive prodhuese profesionale të brendshme pa telashe, ju tregojnë ndryshimin midis të brendshmeve pa tegela dhe të brendshmeve me qepje! Para së gjithash, të brendshmet e qepura do të jenë të pakëndshme për t'u veshur për një kohë të gjatë. Kjo është gjithashtu shumë e kuptueshme, sepse të brendshmet e qepura adoptojnë procesin tradicional, pëlhura e thurur pritet dhe më pas qepet, kështu që veshja e përfunduar duhet të ketë dy ose më shumë qepje dhe lëkura do të qepet pasi ta keni veshur për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, për shkak të kufizimit të teknologjisë së përpunimit, materiali i përdorur për të brendshmet e qepura nuk është mjaft elastik për t'iu përshtatur trupit dhe do të bëhet më i madh pasi t'i vishni për një kohë të gjatë. Të brendshmet pa telashe përdorin fillin direkt në veshjen e përfunduar, formimin e njëhershëm, pa ndarje anësore, procesin e thurjes së vazhdueshme të fibrave, nuk ka nevojë të kalohet në procesin e qepjes, elasticiteti mund të kontrollohet më mirë artificialisht, sepse nuk ka shtresë , është më e rehatshme për t'u veshur në trup.

Vitet e fundit, të brendshmet pa qepje janë bërë gjithnjë e më shumë të njohura në mesin e të rinjve, veçanërisht tek miqtë femra që pëlqejnë fitnesin. Për shkak se të brendshmet pa telashe kanë elasticitet të mirë dhe janë të rehatshme për t'u veshur në trup, ato mund të luajnë një rol në formësimin dhe zbukurimin e trupit. Për shembull, filli i lëndës së parë të të brendshmeve pa qepje të prodhuara është bërë me raport të veçantë materiali të veçantë, i cili ka karakteristikat e thithjes së djersës dhe tharjes së shpejtë dhe nuk ka presion ose shqetësim kur vishen në trup.

Me kalimin e viteve, fabrika jonë e të brendshmeve të thurura pa probleme është eksportuar në Japoni, Korenë e Jugut, Evropën Perëndimore, Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera dhe është shumë e dashur nga njerëzit vendas. Disa njerëz mund të thonë se forma e rrobave të bëra nga të brendshme të qepura është më fleksibël. Në fakt, nuk është kështu.Me automatizimin e mëtejshëm dhe përmirësimin inteligjent të thurjes së të brendshmeve pa telashe, të brendshmet e njohura pa qepje mund të thuhen në të njëjtën kohë me një sërë strukturash organizative.“pa tegela”! Kostoja e prodhimit të të brendshmeve pa qepje është më e ulët se ajo e të brendshmeve të qepura, sepse të brendshmet pa qepje miratojnë makinën automatike të thurjes inteligjente, formimin automatik një herë, kontrollin kompjuterik, kështu që efikasiteti është më i lartë dhe kostoja është më e ulët.

Në ditët e sotme, shumë të brendshme pa qepje thuren me fibra të ndryshme, të cilat janë jo vetëm të bukura, por edhe të qëndrueshme dhe të lara, dhe jo të lehta për t'u deformuar! Në kërkim të prodhuesve të të brendshmeve pa probleme për të zgjedhur, 17 vjet fokus në përpunimin dhe prodhimin me porosi të të brendshmeve pa probleme, për shkak të fokusit kaq profesional, për shkak të profesionalizmit, ndaj ia vlen të kuptoni! 2:“”——---– .

veshje formash -prodhues i veshjeve të formës

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
Português
bahasa Indonesia
Latin
日本語
العربية
ภาษาไทย
français
한국어
Español
italiano
русский
Deutsch
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
简体中文
繁體中文
Gjuha aktuale:Shqip