ВЕСТИ
VR

WZX Зошто бремените жени треба да носат материи?

2021/07/06

Зошто бремените жени треба да носат материционални облици?


Матично олицетворение е висока облека, тесна облека за бремени жени. Матично олицетворение не е дизајнирана да ги направи мајките да изгледаат тенки, туку да го поддржат бремениот стомак и да помогнат во ублажување на стресот на бременоста.

Матичната облик не е наменета за затегнување на абдоменот. Абдоменот дел од пломбата е полесен материјал, а стомакот на фабриката на породилноста има суперластичност која расте со стомакот и е погодна за цела бременост. Обезбедете поддршка за испакнатиот абдомен на бремената жена и ефикасно ја спречува кожата да трие заедно за заштита од бедрото. Тоа им овозможува на мајките да носат различни убави алишта дури и за време на бременоста, така што тие можат да ги носат удобно цел ден.

Породитските облици, исто така, може да се користат по раѓањето на детето за да се олесни абдоменот на жените по раѓањето. Ги измазнува грутки на постпарталното тело.

Нашата фабрика произведува висококвалитетни матични облици, вклучувајќи матично легло, мајчини шорцеви, породилно обликувани, мајчини старечки градник, породилни фустани, породилно долна облека итн. Ние им помагаме на нашите клиенти да ги развијат своите пазари, да добијат повеќе клиенти и да ја зголемат својата продажба.

Ако ви треба висококвалитетна облека за мајчинство, ве молиме слободно контактирајте со нас

Е-пошта: wzx@wzxmart.com.

WhatsApp: +86 13480808978

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
chat_online
Изберете друг јазик
English English Português Português bahasa Indonesia bahasa Indonesia Latin Latin 日本語 日本語 العربية العربية ภาษาไทย ภาษาไทย français français 한국어 한국어 Español Español italiano italiano русский русский Deutsch Deutsch Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文
Тековен јазик:Македонски