Потсетник за плетење за производителите на долна облека: внимавајте на „замката со ниски цени“

2022/08/15

Автор: wzxwzx

Пред два дена добив барање од клиент од Хонг Конг кој требаше да преработи долна облека без шевови.Барав производител на долна облека.Слушнав од еден пријател од Шангај дека производството на долна облека без шевови е многу добро. Не најдовме и плетевме преку Интернет. Во раната фаза, бевме задоволни од нашите клиенти на производители на долна облека. Поради цитатот на производи за долна облека без шевови, клиентот испрати само неколку примероци од слики. Најдовме некои слични стилови на долна облека без шевови. Ја цитирав онлајн клиентката за референца, но клиентката беше многу изненадена што таа направи сличен стил во производителот на долна облека Shantou веќе 10 години, и секогаш беше 3,5 јуани по парче. Слушнав од пријателите дека производителите на долна облека се многу професионални во обработувам беспрекорна долна облека, па ја најдов нашата….. Исто така, трпеливо му објаснив на купувачот дека производите не се исти, употребените материјали и барањата за квалитет на изработката се различни.Цитирањето на слични стилови е само цена за вашата референца. Поточно, мора да го видите вашиот производ, а по проверката, можете да ја пријавите точната цена кај вас.

Во исто време, исто така, ви кажувам дека во денешно време луѓето имаат сè поголеми барања за квалитет на живот, а само производите со високи перформанси можат да се продаваат и да ги сакаат луѓето. Ако само слепо ја следите цената, изворот на клиенти може да биде само сè потесен и потесен, а производителите на долна облека не можат добро да се развијат. Навистина, со брзиот развој на интернетот и подемот на Taobao и Wechat бизнисите, многу луѓе ќе паднат во замка на ниски цени”средината.

Многу производители на долна облека се занимаваат и со е-трговија онлајн маркетинг, а некои отворија продавници на Taobao или Tmall. За да ги ограбијат ресурсите, тие нудат ниски цени во раната фаза за да привлечат клиенти. Некои производители на долна облека дури и произведуваат долна облека со инфериорна лесна облека за онлајн дампинг. Некои купувачи отсекогаш мислеле дека ако пронајдат производители на долна облека преку Интернет, цената треба да биде многу ниска, но не е така. Оние кои биле во производители на долна облека ќе знаат дека цената на долна облека без шевови за жени главно вклучува ткаенини, облоги, квалитет на изработка, време на плетење, количина и последователна обработка.

Врвна беспрекорна обработка на долна облека, природно, исто така, изберете добри ткаенини, изработката е подетална, цената е природно повисока. Постои уште една важна причина што не може да се игнорира. Тоа е влијанието на надворешното опкружување.Во изминатите две години сите генерално нарекуваа производство, преработка и производство на долна облека што не е лесно да се направи, а има помалку нарачки. Некои производители на долна облека мора да ги намалат трошоците и да ги намалат единечните цени да примаат нарачки за да произведуваат, па затоа производителите на долна облека ќе преземат голем ризик.ризици од.

Кога профитот на производителите на долна облека е помал од 5%, може да има загуби. Да ја земеме како пример беспрекорната обработка на долна облека, знаеме дека беспрекорната долна облека се плете во форма на буре од предиво, а потоа се комплетира со боење, собирање, последователно сечење, шиење и други процеси. Потоа има многу процедури во овој процес кои се неконтролирани и бараат повеќекратни експерименти.Ако профитот не е добро контролиран, производителот на долна облека ќе изгуби пари.

Тешко е да се гарантира квалитетот на долната облека без шевови, бидејќи кога производителот на долна облека нема профит, прометот на работниците во производителот на долна облека е релативно голем, а квалитетот не може да се гарантира. Талентот всушност е главен ресурс за производителите на долна облека. Во исто време, за висококвалитетна беспрекорна долна облека, производителите се исто така доста софистицирани во изборот на материјали. Исто така, често откривавме дека кога плетевме и лансиравме долна облека без шевови што беше жешка на пазарот, многу производители на долна облека во истата индустрија ќе го имитираат нашиот стил и ќе продаваат по цена.

Кога ја споредивме долната облека без шевови што ја произведуваа, откривме дека како прво, тежината не е добра како нашите производи, а тантелата и слично се исто така оние кои се релативно ниски на пазарот. Генерално, носењето една или две парчињата во основа се бескорисни.. Кога многу луѓе бараат производители на долна облека, ќе најдат долна облека што сакаат да ја обработат на Али или Таобао за да ја споредат цената на истиот стил, а потоа кога ќе го најдат производителот, ќе кажат зошто цената на фабриката е многу повисока од цената што ја гледа на интернет. Во врска со оваа точка, направивме и некои истражувања за плетењето, а многу производи за долна облека без шевови што се продаваат на интернет се всушност производи на некои производители на долна облека.

Веќе 17 години плетеме како производител на долна облека без шевови и често добиваме повици да ја затвориме робата. Недовршените производи обично се остатоци или неисправни производи од некои производители на долна облека. Тие се продаваат на овие клиенти кои ја завршиле стоката. Овие клиенти потоа ги продаваат на некои онлајн агенти по ниски цени, така што обично треба да продадете само неколку производи. Можете да видите што се случува кога ќе го споредите. Затоа, кога купувачите бараат производители на долна облека преку Интернет, не треба да се грижат само за цената. Пред се, тие мора да ја разберат вашата целна цена. Кога преговараат со производителите на долна облека, исто така треба да бидат многу јасни за квалитетот, квантитетот, материјал, пакување и испорака Барањата за стоки итн., може да се докажат во рана фаза.

Потребни се неопходни трошоци, а во исто време можете да отидете кај производителот на долна облека за проверка на лице место и разговор. На овој начин сте поудобни! Производител специјализиран за беспрекорна долна облека веќе 17 години, а сега започна и мрежен маркетинг за е-трговија. Ние, плетејќи, инсистираме да користиме Интернет за да ги објавиме и промовираме нашите производи и брендови! Дозволете им на клиентите кои имаат потреба лесно да најдат производители на беспрекорна долна облека. Ги поздравуваме клиентите да дојдат во фабриката за да преговараат! Телефон: 2):“”——---– .

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Português
bahasa Indonesia
Latin
日本語
العربية
ภาษาไทย
français
한국어
Español
italiano
русский
Deutsch
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
简体中文
繁體中文
Тековен јазик:Македонски