Плетењето ви кажува која е разликата помеѓу долна облека без шевови и долна облека со шиење?

2022/08/11

Автор: WZX -производител на облека за обликување

Во моментов, женската долна облека на пазарот е поделена на долна облека без шевови и долна облека со шевови, па која е разликата помеѓу долна облека без шевови и долна облека со шиење? Зошто модерните луѓе носат долна облека без шевови? 17 години фокусирање на спортски градник, долна облека за тело, плетена камизола, панталони 5/7, облека за јога, спортска облека, професионална долна облека без шевови, ви ја кажува разликата помеѓу долна облека без шевови и долна облека со шиење! Како прво, долната облека со зашиени ќе биде непријатно за носење долго време. Ова е исто така многу разбирливо, бидејќи долната облека со шиење го прифаќа традиционалниот процес, плетената ткаенина се сече и потоа се шие, така што готовата облека мора да има два или повеќе шевови, а кожата ќе се шие откако ќе ја носите подолго време. Покрај тоа, поради ограничувањето на технологијата на обработка, материјалот што се користи за зашиена долна облека не е доволно еластичен за да одговара на телото и ќе стане поголем откако ќе го носите подолго време. Бесшевната долна облека го користи предивото директно до готовата облека, еднократно обликување, без преграда на страничните шевови, континуиран процес на ткаење на влакна за плетење, нема потреба да се поминува низ процесот на шиење, еластичноста може подобро да се контролира вештачки, бидејќи нема цвест , поудобно е да се носи на телото.

Во последниве години, долната облека без шевови станува сè попопуларна меѓу младите, особено меѓу пријателките кои сакаат фитнес. Бидејќи долната облека без шевови има добра еластичност и е удобна за носење на телото, може да игра улога во обликувањето и разубавувањето на телото. На пример, суровинското предиво на произведената безшевна долна облека е направена од специјален специјален сооднос на материјалот, кој има карактеристики на апсорпција на пот и брзо сушење и нема притисок или непријатност при носење на телото.

Со текот на годините, нашата фабрика за плетена беспрекорна долна облека се извезуваше во Јапонија, Јужна Кореја, Западна Европа, САД и други места и е длабоко сакана од локалното население. Некои луѓе можеби ќе речат дека обликот на облеката од долна облека со зашиени е пофлексибилен. Всушност, не е така.Со понатамошната автоматизација и интелигентно надградување на беспрекорното плетење долна облека, популарната долна облека без шевови може да се плете истовремено со различни организациски структури.“беспрекорно”! Цената на производството на долна облека без шевови е помала од онаа на долната облека со шиење, бидејќи долната облека без шевови прифаќа автоматска интелигентна машина за плетење, автоматско еднократно обликување, компјутерска контрола, така што ефикасноста е поголема, а цената е помала.

Во денешно време, многу долна облека без шевови се плетени со различни влакна, кои не само што се убави, туку и издржливи и се перат, а не се лесно да се деформираат! Барате производители на беспрекорна долна облека за избор, 17 години фокусирање на беспрекорна долна облека прилагодена обработка и производство, поради толку професионален фокус, поради професионализам, па вреди да се разберете! 2:“”——---– .

облека за обликување -производител на облека за обликување

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
Português
bahasa Indonesia
Latin
日本語
العربية
ภาษาไทย
français
한국어
Español
italiano
русский
Deutsch
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
简体中文
繁體中文
Тековен јазик:Македонски